Not seeing what you want here? Try changing the filters or email sales@learnwell.co.nz and we will help you.
Want to try a digital resource? You can get a demo of our great digital resources by emailing digital@learnwell.co.nz
-
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
Year 9 Close Reading of Written Texts - School Use
For teachers only -
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
Year 10 Physical World - School Use
For teachers only -
For teachers onlyRegular price $4.00 per studentRegular priceUnit price per
91246 Geographic Topic at a Global Scale - School Use
For teachers only -
Regular price $4.00Regular priceUnit price per
91246 Geographic Topic at a Global Scale - Home Use
-
Regular price $4.00Regular priceUnit price per
91244 Geographic Research with Guidance - Home Use
-
Regular price $6.00Regular priceUnit price per
91225 Analyse Unemployment - Home Use
-
Regular price $6.00Regular priceUnit price per
91153 Biological Practical Investigation - Home Use
-
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
8824 v7 Evaluate the Research Process - School Use
For teachers only -
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
Year 10 Algebra - School Use
For teachers only -
For teachers onlyRegular price $4.00 per studentRegular priceUnit price per
91245 New Zealand Geographic Issue - School Use
For teachers only -
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
91226 Statistical Analysis - School Use
For teachers only -
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
91164 Bonding, Structure, Properties and Energy Changes - School Use
For teachers only -
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
Taku Haerenga 2 - School Use
For teachers only -
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
Year 9 Living World - School Use
For teachers only -
Regular price $6.00Regular priceUnit price per
91405 Accounting for Partnerships - Home Use
-
For teachers onlyRegular price $4.00 per studentRegular priceUnit price per
91244 Geographic Research with Guidance - School Use
For teachers only -
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
Year 9 Measurement - School Use
For teachers only -
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
91228 Analyse a Contemporary Economic Issue - School Use
For teachers only -
Regular price $6.00Regular priceUnit price per
90935 Practical Physics Investigation - Home Use
-
New NCEA. Ready mid-May, 2025Regular price $8.00 per studentRegular priceUnit price per
92020 Relationship between a Microorganism and the Environment - School Use
New NCEA. Ready mid-May, 2025 -
New NCEA. Ready mid-May, 2025Regular price $8.00Regular priceUnit price per
92020 Relationship between a Microorganism and the Environment - Home Use
New NCEA. Ready mid-May, 2025 -
New NCEA. Ready May, 2025Regular price $8.00 per studentRegular priceUnit price per
92047 Energy Concepts in a Physical System - School Use
New NCEA. Ready May, 2025 -
New NCEA. Ready May, 2025Regular price $8.00Regular priceUnit price per
92047 Energy Concepts in a Physical System - Home Use
New NCEA. Ready May, 2025 -
New NCEA. Ready late-April, 2025Regular price $10.00 per studentRegular priceUnit price per
92029 Price Determination for an Organisation - School Use
New NCEA. Ready late-April, 2025 -
New NCEA. Ready late-April, 2025Regular price $10.00Regular priceUnit price per
92029 Price Determination for an Organisation - Home Use
New NCEA. Ready late-April, 2025 -
New NCEA. Ready mid-April, 2025Regular price $10.00 per studentRegular priceUnit price per
92028 Organisation’s Financial Decision-Making - School Use
New NCEA. Ready mid-April, 2025 -
New NCEA. Ready mid-April, 2025Regular price $10.00Regular priceUnit price per
92028 Organisation’s Financial Decision-Making - Home Use
New NCEA. Ready mid-April, 2025 -
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
Year 9 Geometry - School Use
For teachers only -
Regular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
29789 v1 Use a Presentation Application to Produce an Interactive Multimedia Presentation - School Use
For teachers only -
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
12355 v6 Managing Stress - School Use
For teachers only -
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
10781 v6 Plan Future Direction - School Use
For teachers only -
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
7124 One to One Negotiation - School Use
For teachers only -
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
26622 Write to Communicate Ideas for a Purpose and Audience - School Use
For teachers only -
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
Year 10 Geometry - School Use
For teachers only -
-
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
Taku Haerenga 5 - School Use
For teachers only -
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
Taku Haerenga 4 - School Use
For teachers only -
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
Taku Haerenga 1 - School Use
For teachers only -
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
4252 v8 Personal Targeted CV - School Use
For teachers only -
For teachers onlyRegular price $6.00 per studentRegular priceUnit price per
1979 v10 Employment Agreements - School Use
For teachers only
Show me resources for
in